2022-08-01 18:10

publikacja

2022-08-01 18:10

OT Logistics pokazał szacunkowe wyniki za I poł. 2022 roku
OT Logistics pokazał szacunkowe wyniki za I poł. 2022 roku
fot. TexBr / / Shutterstock

Grupa OT Logistics, jedna ze spółek z GPW, która wykorzystuje węglową hossę, szacuje, że w I połowie 2022 roku EBITDA wyniosła ok. 43 mln zł, a zysk netto był na poziomie ok. 34 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.

Przychody netto ze sprzedaży wyniosły około 148 mln zł.

“Biorąc pod uwagę powyższe szacunki, poprawę otoczenia rynkowego oraz pozytywne efekty restrukturyzacji Spółki Zarząd stwierdził, że aktualność straciły szacunkowe przewidywania co do wyników rocznych przedstawione w raporcie bieżącym 8/2022” – napisano w komunikacie.

“Analiza aktualnej sytuacji rynkowej wskazuje na duże prawdopodobieństwo utrzymania, a nawet wzmocnienia wyżej opisanego trendu wzrostowego” – dodano.

OT Logistics informował na początku lutego, że chce uzyskać w 2022 roku około 300 mln zł przychodów ze sprzedaży, ponad 45 mln zł wyniku EBITDA i ponad 19 mln zł wyniku netto.

Inflacja zjada twoje oszczędności. Sprawdź, jak je (o)chronić

Spółka podała w poniedziałek, że szacowana wartość zysku netto niezależnie od uwarunkowań rynkowych wynika częściowo (ok. 21,6 mln zł) z przeszacowania wartości niektórych aktywów spółki, a tym samym w tej części może nie mieć charakteru trwałego.

OT Logistics zastrzegł, że wstępne wyniki finansowe mają charakter szacunkowy, w związku z czym przedstawione kwoty mogą ulec zmianie oraz różnić się od wartości, które zostaną opublikowane w raporcie za I półrocze 2022 roku.

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Read More